+82 70-7954-6116
info@kovar.kr
Technischer Support: Mo–Fr 9:00–18:00 Uhr (KST)

Ab €9.73
zzgl. MwSt.
| Spez. | Default | Preis | Menge |
|---|---|---|---|
| fag:11205-TVH | Default | €9.73 |
FAG Self-Aligning Ball Bearing — precision-engineered for demanding industrial applications.
| Cage Type | TVH |
| Inner Diameter (d) | 25 mm |
| Outer Diameter (D) | 52 mm |
| Dynamic Load Rating (Cr) | 12.300 N |
| Static Load Rating (C0r) | 3.300 N |
| Limiting Speed (nG) | 15.500 1/min |
| Reference Speed (nϑr) | 13.400 1/min |
| Weight (≈m) | 0,221 kg |
| Width (b) | 7 mm |
| Min. Temperature (Tmin) | -30 °C |
| Max. Temperature (Tmax) | 120 °C |
| datasheet pdf | Datenblatt-PDF herunterladen |
Ab €9.73
zzgl. MwSt.
| Spez. | Default | Preis | Menge |
|---|---|---|---|
| fag:11205-TVH | Default | €9.73 |

FAG
11204-TVH
€9.67
Excl. VAT
In stock (16)

FAG
11210-TVH
€22.20
Excl. VAT
In stock (13)

FAG
1200-TVH-C3
€3.27
Excl. VAT
In stock (121)

FAG
1203-TVH
€5.27
Excl. VAT
In stock (679)

FAG
1203-TVH-C3
€5.20
Excl. VAT
In stock (2)

FAG
1204-K-TVH-C3
€5.20
Excl. VAT
In stock (6)

FAG
1205-K-TVH-C3
€5.80
Excl. VAT
In stock (106)

FAG
1206-K-TVH-C3
€5.47
Excl. VAT
In stock (10)