+82 70-7954-6116
info@kovar.kr
Technischer Support: Mo–Fr 9:00–18:00 Uhr (KST)

Ab €3.27
zzgl. MwSt.
| Spez. | Default | Preis | Menge |
|---|---|---|---|
| fag:1200-TVH-C3 | Default | €3.27 |
FAG Self-Aligning Ball Bearing — precision-engineered for demanding industrial applications.
| Clearance Group | C3 |
| Cage Type | TVH |
| Inner Diameter (d) | 10 mm |
| Outer Diameter (D) | 30 mm |
| Width (B) | 9 mm |
| Dynamic Load Rating (Cr) | 5.700 N |
| Static Load Rating (C0r) | 1.190 N |
| Limiting Speed (nG) | 29.500 1/min |
| Reference Speed (nϑr) | 22.100 1/min |
| Weight (≈m) | 0,033 kg |
| Min. Temperature (Tmin) | -30 °C |
| Max. Temperature (Tmax) | 120 °C |
| Sealing Type (Sealing) | Without |
| Tolerance Class (Tolerance class) | PN |
| datasheet pdf | Datenblatt-PDF herunterladen |
Ab €3.27
zzgl. MwSt.
| Spez. | Default | Preis | Menge |
|---|---|---|---|
| fag:1200-TVH-C3 | Default | €3.27 |

FAG
11204-TVH
€9.67
Excl. VAT
In stock (16)

FAG
11205-TVH
€9.73
Excl. VAT
In stock (17)

FAG
11210-TVH
€22.20
Excl. VAT
In stock (13)

FAG
1203-TVH
€5.27
Excl. VAT
In stock (679)

FAG
1203-TVH-C3
€5.20
Excl. VAT
In stock (2)

FAG
1204-K-TVH-C3
€5.20
Excl. VAT
In stock (6)

FAG
1205-K-TVH-C3
€5.80
Excl. VAT
In stock (106)

FAG
1206-K-TVH-C3
€5.47
Excl. VAT
In stock (10)