+82 70-7954-6116
info@kovar.kr
Technical support: Mon–Fri 9 AM – 6 PM KST

From US$38.94
Excl. VAT
| Spec | Default | Price | Quantity |
|---|---|---|---|
| fag:WS22209-E1-XL-2RSR | Default | US$38.94 |
FAG Spherical Roller Bearing — precision-engineered for demanding industrial applications.
| Clearance Group | CN |
| Sealing Type | 2RSR |
| Inner Diameter (d) | 45 mm |
| Outer Diameter (D) | 85 mm |
| Width (B) | 28 mm |
| Dynamic Load Rating (Cr) | 104.000 N |
| Static Load Rating (C0r) | 99.000 N |
| Limiting Speed (nG) | 2.550 1/min |
| Weight (≈m) | 0,645 kg |
| Min. Temperature (Tmin) | -30 °C |
| Max. Temperature (Tmax) | 100 °C |
| Cage Type (Cage) | JPA |
| datasheet pdf | datasheet pdf download |
From US$38.94
Excl. VAT
| Spec | Default | Price | Quantity |
|---|---|---|---|
| fag:WS22209-E1-XL-2RSR | Default | US$38.94 |

FAG
11204-TVH
US$11.23
Excl. VAT
In stock (16)

FAG
11205-TVH
US$11.30
Excl. VAT
In stock (17)

FAG
11210-TVH
US$25.78
Excl. VAT
In stock (13)

FAG
1200-TVH-C3
US$3.79
Excl. VAT
In stock (121)

FAG
1203-TVH
US$6.12
Excl. VAT
In stock (679)

FAG
1203-TVH-C3
US$6.04
Excl. VAT
In stock (2)

FAG
1204-K-TVH-C3
US$6.04
Excl. VAT
In stock (6)

FAG
1205-K-TVH-C3
US$6.74
Excl. VAT
In stock (106)