+82 70-7954-6116
info@kovar.kr
Technical support: Mon–Fri 9 AM – 6 PM KST

From US$12.31
Excl. VAT
| Spec | Default | Price | Quantity |
|---|---|---|---|
| ina:3004-2Z | Default | US$12.31 |
INA Angular Contact Ball Bearing — precision-engineered for demanding industrial applications.
| Sealing Type | 2Z |
| Inner Diameter (d) | 20 mm |
| Outer Diameter (D) | 42 mm |
| Width (B) | 16 mm |
| Dynamic Load Rating (Cr) | 14.300 N |
| Static Load Rating (C0r) | 9.400 N |
| Limiting Speed (nG) | 13.600 1/min |
| Reference Speed (nϑr) | 13.200 1/min |
| Weight (≈m) | 0.091 kg |
| Min. Temperature (Tmin) | -20 °C |
| Max. Temperature (Tmax) | 120 °C |
From US$12.31
Excl. VAT
| Spec | Default | Price | Quantity |
|---|---|---|---|
| ina:3004-2Z | Default | US$12.31 |

INA
203-XL-KRR
US$7.90
Excl. VAT
In stock (202)

INA
203-XL-KRR-AH02
US$11.15
Excl. VAT
In stock (69)

INA
203-XL-NPP-B
US$5.88
Excl. VAT
In stock (216)

INA
30/7-2RSR-HLC20
US$22.45
Excl. VAT
In stock (5)

INA
3003-2RS
US$23.23
Excl. VAT
In stock (7)

INA
3004-2RS
US$22.76
Excl. VAT
In stock (72)

INA
3005-2RS
US$27.41
Excl. VAT
In stock (3)

INA
3007-2RS
US$38.01
Excl. VAT
In stock (2)