+82 70-7954-6116
info@kovar.kr
技術支援時間:週一至週五 9:00–18:00(韓國時間)

NT$235.29起
未稅
| 規格 | Default | 價格 | 數量 |
|---|---|---|---|
| fag:1206-K-TVH-C3 | Default | NT$235.29 |
FAG Self-Aligning Ball Bearing — precision-engineered for demanding industrial applications.
| Clearance Group | C3 |
| Cage Type | TVH |
| Inner Diameter (d) | 30 mm |
| Outer Diameter (D) | 62 mm |
| Width (B) | 16 mm |
| Dynamic Load Rating (Cr) | 15.900 N |
| Static Load Rating (C0r) | 4.650 N |
| Limiting Speed (nG) | 13.100 1/min |
| Reference Speed (nϑr) | 11.400 1/min |
| Weight (≈m) | 0,217 kg |
| Min. Temperature (Tmin) | -30 °C |
| Max. Temperature (Tmax) | 120 °C |
| Sealing Type (Sealing) | Without |
| Tolerance Class (Tolerance class) | PN |
| datasheet pdf | 資料手冊PDF下載 |
NT$235.29起
未稅
| 規格 | Default | 價格 | 數量 |
|---|---|---|---|
| fag:1206-K-TVH-C3 | Default | NT$235.29 |