+82 70-7954-6116
info@kovar.kr
技術支援時間:週一至週五 9:00–18:00(韓國時間)

NT$1,408.90起
未稅
| 規格 | Default | 價格 | 數量 |
|---|---|---|---|
| ina:3007-2RS | Default | NT$1,408.90 |
INA Angular Contact Ball Bearing — precision-engineered for demanding industrial applications.
| Sealing Type | 2RS |
| Inner Diameter (d) | 35 mm |
| Outer Diameter (D) | 62 mm |
| Width (B) | 20 mm |
| Dynamic Load Rating (Cr) | 24.000 N |
| Static Load Rating (C0r) | 19.100 N |
| Limiting Speed (nG) | 6.400 1/min |
| Weight (≈m) | 0,217 kg |
| Min. Temperature (Tmin) | -20 °C |
| Max. Temperature (Tmax) | 100 °C |
| Cage Type (Cage) | TVH |
| Tolerance Class (Tolerance class) | PN |
| datasheet pdf | 資料手冊PDF下載 |
NT$1,408.90起
未稅
| 規格 | Default | 價格 | 數量 |
|---|---|---|---|
| ina:3007-2RS | Default | NT$1,408.90 |