+82 70-7954-6116
info@kovar.kr
기술 지원 가능 시간: 오전 9시 - 오후 6시 (한국시간)

₩39,960~
VAT 별도
| 사양 | Default | 가격 | 수량 |
|---|---|---|---|
| fag:11210-TVH | Default | ₩39,960 |
FAG Self-Aligning Ball Bearing — precision-engineered for demanding industrial applications.
| Cage Type | TVH |
| Inner Diameter (d) | 50 mm |
| Outer Diameter (D) | 90 mm |
| Dynamic Load Rating (Cr) | 22.900 N |
| Static Load Rating (C0r) | 8.100 N |
| Limiting Speed (nG) | 8.700 1/min |
| Reference Speed (nϑr) | 7.700 1/min |
| Weight (≈m) | 0,85 kg |
| Width (b) | 7 mm |
| Min. Temperature (Tmin) | -30 °C |
| Max. Temperature (Tmax) | 120 °C |
| datasheet pdf | 데이터시트 PDF 다운로드 |
₩39,960~
VAT 별도
| 사양 | Default | 가격 | 수량 |
|---|---|---|---|
| fag:11210-TVH | Default | ₩39,960 |

FAG
11204-TVH
₩17,400
VAT 별도
재고 있음 (16)

FAG
11205-TVH
₩17,520
VAT 별도
재고 있음 (17)

FAG
1200-TVH-C3
₩5,880
VAT 별도
재고 있음 (121)

FAG
1203-TVH
₩9,480
VAT 별도
재고 있음 (679)

FAG
1203-TVH-C3
₩9,360
VAT 별도
재고 있음 (2)

FAG
1204-K-TVH-C3
₩9,360
VAT 별도
재고 있음 (6)

FAG
1205-K-TVH-C3
₩10,440
VAT 별도
재고 있음 (106)

FAG
1206-K-TVH-C3
₩9,840
VAT 별도
재고 있음 (10)