+82 70-7954-6116
info@kovar.kr
기술 지원 가능 시간: 오전 9시 - 오후 6시 (한국시간)

₩6,689~
VAT 별도
| 사양 | Default | 가격 | 수량 |
|---|---|---|---|
| fag:6307-2RSR | Default | ₩6,689 |
FAG Deep Groove Ball Bearing — precision-engineered for demanding industrial applications.
| Clearance Group | CN |
| Sealing Type | 2RSR |
| Inner Diameter (d) | 35 mm |
| Outer Diameter (D) | 80 mm |
| Width (B) | 21 mm |
| Dynamic Load Rating (Cr) | 35.500 N |
| Static Load Rating (C0r) | 19.100 N |
| Limiting Speed (nG) | 5.400 1/min |
| Weight (≈m) | 0,464 kg |
| Min. Temperature (Tmin) | -20 °C |
| Max. Temperature (Tmax) | 100 °C |
| Cage Type (Cage) | JN |
| Tolerance Class (Tolerance class) | PN |
| datasheet pdf | 데이터시트 PDF 다운로드 |
₩6,689~
VAT 별도
| 사양 | Default | 가격 | 수량 |
|---|---|---|---|
| fag:6307-2RSR | Default | ₩6,689 |

FAG
11204-TVH
₩17,400
VAT 별도
재고 있음 (16)

FAG
11205-TVH
₩17,520
VAT 별도
재고 있음 (17)

FAG
11210-TVH
₩39,960
VAT 별도
재고 있음 (13)

FAG
1200-TVH-C3
₩5,880
VAT 별도
재고 있음 (121)

FAG
1203-TVH
₩9,480
VAT 별도
재고 있음 (679)

FAG
1203-TVH-C3
₩9,360
VAT 별도
재고 있음 (2)

FAG
1204-K-TVH-C3
₩9,360
VAT 별도
재고 있음 (6)

FAG
1205-K-TVH-C3
₩10,440
VAT 별도
재고 있음 (106)